Łokieć tenisisty jest wyjątkowo bolesną dolegliwością ponieważ spowodowany przez schorzenie stan zapalny nasila dolegliwości bólowe w czasie ruchu. A trudno łokciem i dłonią nie poruszać. Naturalnie działające na niego siły powodują zmiany w napięciu mięśni nawet kiedy staramy się nic ręką nie robić. Nazwa jest trochę myląca ponieważ choroba nie jest związana tylko i wyłącznie z uprawianiem tenisa ziemnego.

Skąd się bierze ból łokcia?

Doprowadzić mogą do niej ruchy oscylacyjne stawu łokciowego powtarzające się bardzo często zwłaszcza jeśli towarzyszy im obciążenie ręki. Najczęściej ma to do czynienia u sportowców oraz zawodowych skrzypków. Zawodowi sportowcy i osoby ostro trenujące mięśnie rąk też są w grupie bardzo podwyższonego ryzyka.

Kolejnymi czynnikami wzrostu ryzyka zachorowania jest pisanie dużej ilości tekstów na klawiaturze komputerowej oraz gra na instrumentach klawiszowych. Krawcowe to także jedna z grup, które muszą szczególnie dbać o staw łokciowy. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie intensywne ruchy rotacyjne łokcia nie są wskazane w nadmiarze.