Warto wspomnieć o kilku powodach tego, że ludzie zaczynają się odchudzać. Po pierwsze, są to względy związane z naszym zdrowiem. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość pacjentów dostosowuje się do zaleceń swoich lekarzy. Jeśli któryś z nich powie, że powinniśmy zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ mogą one doprowadzić lub już doprowadziły do pogorszenia naszego stanu zdrowia, to najprawdopodobniej przejdziemy na jedną z diet odchudzających. Innym powodem, dla którego się odchudzamy jest nasz wygląd zewnętrzny.

Czy tego chcemy, czy nie, jest on szalenie ważny w dzisiejszych czasach. Ludzie są oceniani poprzez to, jak wyglądają. Osoby szczupłe, wysportowane mają znacznie łatwiej w życiu niż osoby otyłe. Chcemy wyglądać atrakcyjniej, co zwiększa szansę na znalezienie wymarzonego partnera. Zastanówmy się, która z diet odchudzających gwarantuje nam osiągnięcie wcześniej założonego celu? Wydaje się, że dieta Dukana jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które za wszelką cenę chcą schudnąć. Jak się okazuje, jest to niezwykle skuteczna dieta, która jednocześnie jest trudna, ponieważ niezwykle restrykcyjna.

Zasady diety Dukana

Na czym polegają tego rodzaju nawyki żywieniowe? Przede wszystkim, nadrzędną zasadą jest spożywanie bardzo dużej ilości protein, które są dość trudno przyswajalne dla naszego organizmu. Nie da się ukryć, że przeciętny człowiek spożywa głównie węglowodany, jeśli nie jest na specyficznej diecie. Nagłe przestawienie się na spożywanie przede wszystkim protein może być pewnym szokiem dla naszego organizmu. Fazy diety Dukana dzielą się w ten sposób, że pierwsza z nich jest zdecydowanie najtrudniejsza, ponieważ właśnie wtedy dostarczamy do naszego organizmu właściwie tylko i wyłącznie produkty białkowe, a więc przede wszystkim chudy nabiał oraz niskotłuszczowe mięso. Okazuje się, że przepisy diety Dukana mogą być szalenie kreatywne nawet w tej pierwszej fazie. Nie da się ukryć, że z różnych gatunków mięsa, ryb oraz przypraw można stworzyć nieskończoną ilość kompozycji kulinarnych.