W ciągu kilku ostatnich lat bardzo modne wśród Polaków stały się różne diety. Jest to związane ze wzrostem popularności zdrowego trybu życia i wszechstronnego dbania o siebie. Nagle nadwaga stała się powodem do wstydu, ale już zacięta walka z nią – do chluby. Stąd też rosnące zainteresowanie rozmaitymi dietami, w tym na przykład dietą białkową.

Można powiedzieć, że ostatnimi czasy dieta proteinowa robi wręcz karierę. Na pewno każdy z nas, nawet jeśli jej nie wypróbował, to przynajmniej o niej słyszał i ma w otoczeniu kogoś, kto tę dietę z powodzeniem stosował. Niektórzy z nas jednak mają wątpliwości. Zastanawiamy się, czy dieta białkowa na pewno jest dla naszego organizmu bezpieczna, czy to zdrowo tak ograniczać ilość i jakość spożywanych składników odżywczych, czy nie zrobimy sobie w ten sposób krzywdy? Odpowiedzią mogą być jednak ci wszyscy, którzy dzięki tej diecie zrzucili zbędne kilogramy. Czy to nie wystarczająca reklama dla diety proteinowej?

Jedzenie smaczne i różnorodne

Dużą zaletą diety proteinowej jest to, że przy odrobinie dobrej woli żywienie w jej trakcie może być całkiem smaczne i różnorodne. Stosując tę dietę możemy jeść właściwie wszystkie produkty, które zawierają białko – a więc mięso, mleko, jogurty, jajka, a później również owoce i warzywa. Na podstawie diety białkowej da się więc skomponować całkiem smaczne i pożywne posiłki. Istnieje zresztą cała masa przepisów diety białkowej, do których łatwo dotrzeć chociażby za pośrednictwem Internetu. Nie ma się więc co obawiać, że dieta proteinowa po kilku dniach zwyczajnie nam się znudzi, bo tak na pewno nie będzie. Dieta białkowa jest wręcz jedną z ciekawszych i bardziej różnorodnych.

Pozostaje jeszcze jeden problem – wytrwałości. Dieta białkowa nie trwa, tak jak niektóre, kilkunastu dni, lecz nieco dłużej. Po pewnym czasie może nam więc zabraknąć silnej woli, by wciąż się jej trzymać. Jest na to kilka sposobów: częste myślenie o celu diety proteinowej, proszenie innych, by nas motywowali lub wspólne rozpoczęcie diety z bliską osobą.