Coraz większa część z nas cierpi na choroby przewlekłe. Co ciekawe, często kłopoty sprawia nam tarczyca. Narząd ten jest dość mały i niepozorny i zazwyczaj zupełnie nie zwracamy na niego uwagi dopóki się nie okaże, że nie wszystko jest z nim tak, jak być powinno. Niedoczynność tarczycy, jej nadczynność, guzy – sporo osób ma choć jedną z tych dolegliwości. A czy Ty już sprawdzałeś, czy Ciebie ten problem również nie dotyczy?

Być może nawet nie masz pojęcia o tym, że w Twoim organizmie rozwija się hashimoto. Nie jest to oczywiście powód do przerażenia. Spokojnie, istnieją znacznie gorsze dolegliwości. Warto jednak to sprawdzić i w razie potrzeby jak najszybciej rozpocząć leczenie. Jeśli tego nie zlekceważysz, to będziesz miał większe szanse na spowolnienie rozwoju choroby i dłużej Twoja tarczyca pozostanie we w miarę dobrym stanie. Jeżeli natomiast zignorujesz objawy, może się okazać, że za jakiś czas jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie tego narządu. I choć nadal można z tym żyć, to chyba jednak wolałbyś uniknąć takiej sytuacji, prawda?

Tarczyca – na co zwrócić uwagę?
Co więc powinno Cię zaniepokoić? Co może wskazywać na to, że w Twoim organizmie rozwija się zapalenie tarczycy? Objawy są tutaj zazwyczaj dość niejednoznaczne i nieoczywiste. Mogą się one łączyć z wieloma innymi chorobami, a często występują również u całkowicie zdrowych ludzi. Jeśli jednak pojawią się u nas, warto się temu przyjrzeć bliżej, przejść do lekarza rodzinnego, specjalisty i dietetyka, który ustali jaka powinna być dieta przy Hashimoto. Być może okaże się, że powinniśmy przyjmować leki, a wskazana będzie również dieta przy zapaleniu tarczycy. Wszystko to jednak powie Ci Twój lekarz, ale pod warunkiem, że do odwiedzisz. Na pewno podpowie Ci on, jakie produkty powinieneś spożywać, a jakich unikać, by Twoja tarczyca była zdrowa. Informacje takie znajdziesz również w sieci, usłyszysz od znajomych, ale zawsze warto je zweryfikować. Stosując się do nich, może się okazać, że bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy. Podejdźmy więc do nich raczej krytycznie.