Czym jest zakwaszenie organizmu, jak przeprowadzić odkwaszanie na te pytania postaramy udzielić odpowiedzi.

W momencie gdy coś nam dolega, odczuwamy dyskomfort bądź też złe samopoczucie i nie ma znaczenia czy to ból głowy, migrena, ból zęba czy zwyczajne przeziębienie, marzymy aby odpocząć i jak najszybciej się tego pozbyć. Dla wielu z nas może wydawać się dziwne to, że złe samopoczucie może nas dopaść w momencie gdy nie odczuwamy żadnego fizycznego bólu, gdy nie jesteśmy chorzy gdy nie trapi nas nawet przeziębienie. Taki stan  jest jak najbardziej możliwy i istnieje proste wytłumaczenie takiego samopoczucia.

Zakwaszenie organizmu to stan pomimo, którego w momencie gdy wszystkie wyniki badań są dobre, lekarz nie widzi najmniejszego problemu z naszym organizmem czujemy się nieswojo, odczuwamy pewnego rodzaju dyskomfort. Gro osób będzie szukało logicznego wytłumaczenia, będzie starało się obwiniać pogodę, otoczenie.

Dzisiaj napiszemy jak nie dopuścić do zakwaszenia organizmu, jednak gdy jest już za późno opiszemy w jaki sposób można go odkwasić. Jedną z przyczyn zakwaszenia organizmu może być kawa, pomimo tego że co rano nas pobudza dodaje siły i energii może być odpowiedzialne za zakwaszenie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zakwaszenie może być nie odpowiednia dieta; złą wiadomością dla palaczy jest to że papierosy również mają duży wpływ na zakwaszenie organizmu. Co jednak zrobić gdy jest już za późno i nasz organizm potrzebuje oczyszczenia, jak sobie możemy z tym poradzić.

Jak zawsze będą nam potrzebne silna wola oraz determinacja. Chyba warto poświęcić się dla dobrego samopoczucia? Pierwszy krok to odstawienie wszystkich produktów, które doprowadziły do stanu zakwaszenia, należy zmienić podstawowe nawyki żywieniowe. Bardzo łatwo zakwasić organizm spożywając wędliny, przetwory mleczarskie, mięso. Chcąc odzyskać dobre samopoczucie, powinniśmy przynajmniej na jakiś czas usunąć z naszego codziennego menu powyższe produkty. Jednym przyjdzie to łatwiej innym trochę trudniej, ale tak naprawdę  człowiek ma do dyspozycji całą gamę zdrowych produktów, którymi może się odżywiać. Warto zadbać aby w naszym menu zagościły warzywa i owoce, które pomagają w odkwaszaniu organizmu.

W trudniejszej sytuacji stoją palacze, aby móc całkowicie odkwasić swoje ciało należy całkowicie zaprzestać palenia. Jest to zadanie trudne, ale nie wykonalne. Czy nie warto spróbować, by w pełni odzyskać kontrolę nad swoim organizmem, czuć się dobrze i już nie narzekać na złe samopoczucie.

Podczas procesu odkwaszania organizmu należy zadbać o masaż brzucha. Co ma wspólnego masaż z odkwaszaniem? podczas masażu brzucha, masowane są przede wszystkim jelita. Nie musimy udawać się od razu do specjalisty, wystarczy poczytać o tym w jaki sposób masować jelita. Proces odkwaszania zdecydowanie lepiej przebiega, gdy wykonujemy różne ćwiczenia. Wystarczą proste, krótkie nie trudne ćwiczenia, ważne aby się ruszać. Zresztą sport to zdrowie i każdemu ruch jest w skazany nie zależnie od samopoczucia.

Są to najważniejsze wskazówki dzięki, którym nasz organizm może znowu czuć się pełny energii i witalności. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych zasad i zdrowe menu. Pamiętajmy, aby nie popadać ze skrajności w skrajność, bo odrobina wędliny jeszcze nikomu nie zaszkodziła.